III kroki

do aranżacji wnętrza

III KROKI W ARANŻACJI WNĘTRZA ZA POMOCĄ DODATKÓW

Jednym z największych wyzwań związanych z aranżacją wnętrza jest to, jak zaaranżować dodatki w domu. Czy to jest regał na książki, półka czy blat zawsze jest dylemat jak to zrobić aby ocieplić wnętrze. Aranżując wnętrze należy pamiętać, że najważniejszą rzeczą, której należy tutaj unikać, jest nuda! Ma to znacznie mniej wspólnego z wybranymi akcesoriami niż z tym, jak je przedstawiamy. Aby zachować harmonię i odpowiedni kontrast możesz wykorzystać trzy etapy układania aby aranżacja wnętrza było estetyczne i przytulne.

HARMONIA I KONTRAST W ARANŻACJI WNĘTRZ

Aranżacja wnętrza z dodatkami, należy pamiętać, że najważniejszą rzeczą, której należy tutaj unikać, jest nuda! Ma to znacznie mniej wspólnego z wybranymi obiektami niż z tym, jak je przedstawisz. Aby aranżacja wnętrza nie zmuszała gości do popołudniowej drzemki, pamiętaj o zachowaniu równowagi i harmonii (rzeczy, które wydają się pasować do siebie, takie jak podobne kolory lub style) i kontrastu (rzeczy, które dodają pikanterii, będąc innym… faktura, okrągła na linii prostej itp.)

Jeśli w swoim wnętrzu chcesz stworzyć harmonię, możesz zastosować powtarzający się kształt (kwadratowy, okrągły) lub kolor zielony, a następnie dodać kontrastujący z nim przedmiot np. stawiając gładki wazon obok szorstkiego kosza.

SKALA I KSZTAŁT W ARANŻACJI WNĘTRZ

Należy upewnić się, że przedmioty, które wykorzystujesz pasują do ich nowej przestrzeni wnętrza domu… ​​nie chcesz jednego malutkiego wazoniku na dużym stole, ale i chcesz uniknąć używania ogromnych i wysokich kwiatów na małym stoliku. Większość osób ma jednak tendencję do używania rzeczy, które są zbyt małe dla ich otoczenia.

Jeśli masz drobne dodatki na których Ci zależy aby je wyeksponować, ale chcesz nadać im więcej swobody w aranżacji, spróbuj pogrupować je na talerzu lub pudełeczku obitym tkaniną. Możesz również nadać im wielkość, umieszczając je na ułożonych w stos książkach lub koszach.

UKŁADANIE I OCIEPLANIE W ARANŻACJI WNĘTRZ

Po wybraniu dodatków do przestrzeni zgodnie z tymi zasadami, teraz nadszedł czas na układnie ich. Zacznij od większego, wyższego elementu, nieco przesuniętego pośrodku… to będzie element definiujący twoją aranżację. Teraz zwór uwagę nad zewnętrznymi krawędziami elementów… Dodaj wyższą powierzchnie jako tło, a o średniej wysokości i najmniejszej obiekty z przodu. Moza dodać obrus, tkaninę aby ocieplić wnętrze domu, także kolor może podkreślić niektóre przedmioty. Przede wszystkim spróbuj nowych kombinacji przedmiotów, aż znajdziesz układ, który Ci odpowiada.

Staraj się używać rzeczy w nietypowy sposób, a także umieść kwiaty i rośliny w aranżacji wnętrza, które wydaje się zbyt spokojne. Nawet niektórzy projektanci wnętrz od czasu do czasu będą zaskoczeni, próbując rzeczy w nowy sposób! I należy pamiętać jeśli Twoja aranżacja wnętrza nadal wygląda na nieuporządkowaną, prawdopodobnie próbujesz pokazać zbyt wiele rzeczy. W tym momencie najlepiej znaleźć miejsce do przechowywania swoich skarbów i co jakiś czas je wymieniać. W ten sposób zawsze uzyskasz nowy i świeży wygląd swojego domu.

logo 464studio

Pracownia

  • NIP 852-24-96-205

  • REGON 368795980

  • Rachunek bankowy:

  • 05 1090 2268 0000 0001 3548 3766

Polityka prywatności

Follow us

©2023 464studio.pl