Trendy

aranżacyjne 2022

TRENDY ARANŻACYJNE W 2022 ROKU

Aby odkryć co będzie modne w nadchodzących dekadach, warto przyjrzeć się temu, gdzie i przez kogo wyznaczane są trendy. W przypadku ubrań wyznacznikiem tego, co będzie modne w kolejnych sezonach, jest to, co zostanie przedstawione na pokazach mody przez szanowanych projektantów, chociażby podczas słynnego Fashion Week. Odpowiednikiem takich pokazów dla branży wnętrzarskiej są targi designu i wyposażenia wnętrz odbywające się co roku w Mediolanie. W 2021 odbyły się one w dniach 5-10 września i dały nam wgląd w to, co będzie modne w roku 2022.

KOLORY

We wcześniejszych latach kolorami królującymi wśród projektantów wnętrz były przeróżne odcienie zieleni oraz ciepłe kolory ziemi. W tym roku nie schodzą one na dalszy plan, jednak będą musiały podzielić się blaskiem sławy z fioletem. Nie dawno po tym, jak kolor ten zrobił furorę w Mediolanie, Pantone ogłosiło kolor roku 2022 i okazał się nim być właśnie fiolet.

MIĘKKIE TKANINY I ZAOKRĄGLONE KSZTAŁTY

W tym sezonie stawiać będzie się na wygodę i ciepło. Przekłada się to na tkaniny wykorzystywane w aranżacjach. Kanapy, fotele i dywany wykonane z miękkich, przyjemnych w dotyku materiałów będą nadawać naszym wnętrzom przytulności. Kolejnym trendem będą delikatne zaokrąglone formy. Meble wyglądające niemalże jak nadmuchane z owalnymi krawędziami będą absolutnym hitem.

LATA 80. I STYL VINTAGE

Pop Art, Art Deco i futuryzm, żywe kolory, meble zakończone charakterystycznymi krzywiznami i cylindryczne ramy – tego wszystkiego możemy spodziewać się we wnętrzach stylizowanych na lata osiemdziesiąte. Jednak nie jest to jedyny trend związany ze stylem z dawnych lat. Antyki i wnętrza w stylu vintage oraz meble z czasów PRL-u w połączeniu ze stylem nowoczesnym będą prawdziwym krzykiem mody.

NATURA I EKOLOGIA

Kolory ziemi nie będą jedynym akcentem związanym z naturą widocznym w aranżacjach w roku 2022. We wnętrzach królować będą naturalne materiały takie jak rattan, wiklina, drewno czy marmur. Coraz bardziej powszechne stają się ekologiczne rozwiązania oraz podejście zero waste, będzie się to widoczne w tym, że coraz powszechniejsze staną się meble produkowane z materiałów z recyklingu.

logo 464studio

Pracownia

  • NIP 852-24-96-205

  • REGON 368795980

  • Rachunek bankowy:

  • 05 1090 2268 0000 0001 3548 3766

Polityka prywatności

Follow us

©2023 464studio.pl