Poznaj nasze Metody pracy

ETAPY

 

PROJEKT WNĘTRZA

1 Etap

Funkcjonalny

Obrazek 16 Obrazek 17

Jest pierwszym z trzech etapów, jakie obejmuje proces projektowania wnętrz. To właśnie w tym czasie mamy okazję lepiej się poznać i dokładnie przeanalizować Wasze potrzeby.
Projektowanie wnętrz rozpoczynamy zatem od spotkania i wsłuchania się w to, co jest dla Was ważne. Pomoże nam w tym ankieta, którą możecie wypełnić także zdalnie.

Jeśli istnieje możliwość przeprowadzenia inwentaryzacji czyli pomiaru pomieszczeń z natury, wówczas to na jej podstawie tworzymy rzut projektowanego wnętrza. Jeśli jednak dom dopiero powstaje początkowo skupimy się na projekcie budowlanym, który później zaktualizujemy.

Na przygotowanym rysunku technicznym projektowanego wnętrza otrzymacie Państwo propozycję układów funkcjonalnych czyli rozmieszczenia mebli i sprzętów oraz ewentualnych zmian w rozlokowaniu ścian. W momencie gdy już wybierzemy i dopracujemy ten jeden, wymarzony, zobaczycie go Państwo w formie białego przestrzennego modelu, aby jeszcze lepiej „poczuć” wnętrze i zdecydować o przystąpieniu do realizacji tak zaprojektowanego wnętrza.

PROJEKT WNĘTRZA

2 Etap

Stylistyczny

Obrazek 16 Obrazek 17

Ten moment to czas na ustalenie jak będzie wyglądało wasze projektowane wnętrze. Na tym etapie będziemy potrzebować Waszej pomocy w postaci inspiracji, podpowiedzi -mogą to być wycinki z gazet, materiały znalezione w otchłani Internetu czy nawet konkretnie wskazania rzeczy, które spotkaliście u znajomych lub podczas urlopu, słowem wszystko co się Wam podoba.

Pomożemy w doborze konkretnych materiałów i mebli oraz wszystko uporządkujemy. Materiały proponowane do projektowanego wnętrz wspólnie obejrzymy i zestawimy w formie planszy ze zdjęciami. Będzie można je dotknąć i samodzielnie sprawdzić. Na przekrojach wnętrza w formie 2d dopracujemy rozlokowanie poszczególne meble i materiały. Pozwoli to przyśpieszyć proces projektowy i określić konkretnie jakie sprzęty i wyposażę i gdzie najlepiej się zaprezentuje.

Dopiero na zakończenie tego etapu projektowania wnętrza „ubierzemy” biały model funkcjonalny w tekstury i kolory oraz zaprezentujemy to, na co każdy czeka najbardziej, czyli wizualizacje projektowanych wnętrz.

PROJEKT WNĘTRZA

3 Etap

Wykonawczy

Obrazek 16 Obrazek 17

Etap wykonawczy polega na sporządzeniu kompletnej i szczegółowej dokumentacji technicznej, która zostanie przekazana w postaci tradycyjnej teczki projektowej oraz w wersji elektronicznej umożliwiającej jest dalsze powielanie.

Teczka ta będzie szczególnie potrzebna wykonawcom podczas wdrażania rozwiązań zaproponowanych w projekcie. Jest to pewnego rodzaju kompendium wiedzy, na podstawie, którego będzie można odtworzyć projekt w rzeczywistości. Teczka poza rysunkami technicznymi projektowanego wnętrza zawiera część opisową zastosowanych rozwiązań, wizualizacje oraz kosztorysy.

Ten ostatni etap odbywa się już bez większego udziału Inwestora. Przekazanie dokumentacji odbywa się wraz z podsumowaniem i omówieniem całego procesu projektowego.

Obrazek 15
Obrazek 15
Obrazek 15