Projektowanie & Aranżacja wnętrz

Projektowanie i aranżacja wnętrz to wyzwanie, które wymaga wiedzy i doświadczenia architekta oraz pełnej zgodności wizji właściciela przestrzeni poddawanej zmianom. Wyjątkowy charakter projektów, które dotąd zrealizowałam, jest efektem umiejętnego łączenia estetyki, w której czuję się swobodnie, jako projektant wnętrz i inspiracji oraz praktycznych wskazówek klienta. Uwzględniając pozornie nieistotne szczegóły, nadaję wnętrzu pożądany styl i troszczę się o jego funkcjonalność. Sprawdź szczegóły kompleksowej usługi projektowania i aranżacji wnętrz w Szczecinie oraz całym województwie zachodniopomorskim – zobacz, jak pracuję.

01
Projekt koncepcyjny
02
Wizualizacje
03
Rysunki techniczne
04
Konsultacje
Projekt koncepcyjny

Projekt koncepcyjny

Proces projektowania wnętrz zawsze jest procesem złożonym, a jego fundament stanowi projekt koncepcyjny. Mimo że na tym etapie nie ma znaczenia, czy aranżowana przestrzeń fizycznie istnieje, konieczna jest jej inwentaryzacja, czyli dokonanie pomiarów pomieszczeń, co jest możliwe również bezpośrednio na projekcie budowlanym. Niezbędne jest także przeprowadzenie ankiety w celu poznania Ciebie jako właściciela wnętrza podlegającego przemianie i analizy Twoich potrzeb. Moim zadaniem jako architekta wnętrz ze Szczecina jest wprowadzenie Twoich wizji i marzeń w życie.

Pozyskane informacje mają służyć przygotowaniu projektu koncepcyjnego. Uwzględniając wymiary aranżowanej przestrzeni, przygotowuję propozycję układów pomieszczeń. Układy koncepcyjne wizualizuje biały model 3D – zawiera on rozmieszczenie sprzętów i mebli, propozycję oświetlenia oraz ewentualne zmiany w układzie ścian.

Model koncepcyjny zawsze stanowi fundament mojej współpracy z klientem. To on stanowi podstawę modyfikacji i jest opracowywany tak długo, aż osiągnie perfekcję. Akceptacja projektu koncepcyjnego jest dla mnie sygnałem, że mogę przystąpić do realizacji aranżacji wnętrza zlokalizowanego w samym Szczecinie, jak i w innych miejscowościach na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Projekt koncepcyjny zawiera:

 • przeprowadzenie ankiety preferencji projektowych;

 • inwentaryzację – po odbiorze lokalu lub na rzucie budowlanym;

 • rysunek układu funkcjonalnego (1-2 warianty);

 • poprawki do układu funkcjonalnego (bez limitu).

Fotorealizstyczne wizualizacje

Wizualizacje

Projektowanie i aranżacja wnętrz dotyczą nie tylko przestrzeni mieszkalnych (domów i mieszkań), ale także apartamentów i biur. Bez względu na rodzaj aranżowanej powierzchni, inwestor na etapie wizualizacji może decydować o szczegółach, w tym także dekoracjach. Jestem ciekawa, co wzbudza Twoje zainteresowanie, dlatego zachęcam Cię do przedstawienia własnych źródeł inspiracji – wycinków z gazet, grafik znalezionych w sieci lub konkretnych materiałów, lub przedmiotów.

Jako architekt wnętrz cieszący się zaufaniem klientów ze Szczecina i innych miejscowości województwa zachodniopomorskiego, wspieram inwestorów w wyborze odpowiednich materiałów wykończeniowych i dekoracyjnych, mebli i sprzętów, a także systemów oświetlenia i wspólnie z nimi tworzę księgę wybranych inspiracji w oparciu o kosztorys.

Chcąc zrealizować towarzyszącą Ci koncepcję przestrzeni, proponuję współpracę na przejrzystych warunkach i według pomieszczeń. Na etapie wizualizacji w białym modelu 3D rozmieszczam wybrane meble, materiały i dekoracje. Po uzyskaniu akceptacji tworzę wizualizację fotorealistyczną.

Wizualizacja obejmuje

 • wizytę w sklepie, której celem jest wybór odpowiednich materiałów (czas trwania: ok. 8h);

 • moodboard stylistyczny i zestawienie produktów;

 • wstępną wycenę materiałów i wyposażenia wnętrza;

 • model 3D z uwzględnieniem wybranych materiałów i elementów wyposażenia wnętrza;

 • wizualizację 3D aranżowanych pomieszczeń;

 • poprawki do wizualizacji.

Dokumentacja techniczna

Rysunki techniczne

Etap rysunków technicznych, czyli wykonawczy jest etapem polegającym głównie na sporządzeniu szczegółowej dokumentacji technicznej i dotyczy wszystkich wnętrz, które aranżuję i projektuję w Szczecinie (i w innych miejscowościach na terenie województwa zachodniopomorskiego). Zostaje ona przekazana inwestorowi w formie wydrukowanych rysunków technicznych, wizualizacji i próbek materiałów wraz ze szczegółowym kosztorysem i kartami technicznymi produktów.

Przekazanie dokumentacji technicznej jest momentem bardzo ważnym. Jako projektant wnętrz zaangażowany w projektowanie i aranżację wnętrz w Szczecinie i okolicach pracuję w trybie stacjonarnym – cenię sobie bezpośredni kontakt z klientem. Każde spotkanie stanowi dla mnie źródło motywacji i jest wartościowym zwieńczeniem opracowanej koncepcji. Co ważne, na etapie realizacji projektu pozostaję w kontakcie z wykonawcami.

Etap wykonawczy obejmuje:

 • projekt zmian budowlanych, tj. ewentualne zmiany w układzie ścian działowych, zabudowy z karton gipsu i sufity podwieszane;

 • rozmieszczenie punktów elektrycznych i punktów wodno-kanalizacyjnych;

 • projekt układu podłóg, kolorystyki i dekoracji ścian;

 • szczegółowy projekt łazienek;

 • szczegółowy projekt mebli realizowanych na zamówienie;

 • poprawki do wizualizacji.

 • dobór systemów i okuć;

 • dobór mebli katalogowych;

 • dobór oświetlenia;

konsultacje na budowie

Konsultacje

Podejmując współpracę z Biurem Projektowym Projektowanie & Aranżacja Wnętrz BS korzystasz z doświadczenia i wiedzy architekta ze Szczecina – zyskujesz dostęp do niestandardowych usług, adresowanych wyłącznie do mieszkańców województwa zachodniopomorskiego.

Przy realizacji projektu wnętrza domu, mieszkania albo biura oferuję profesjonalne konsultacje z fachowcami:

 • omówienie rysunków technicznych zmian budowlanych;

 • omówienie rysunków technicznych z hydraulikiem i elektrykiem;

 • omówienie rysunków technicznych z glazurnikiem;

 • omówienie rysunków technicznych z firmą wykańczającą wnętrza;

 • wizualizację 3D aranżowanych pomieszczeń;

 • omówienie rysunków technicznych ze stolarzem.

Realizacja projektów we współpracy z najlepszymi

Projektowanie wnętrz
Kontakt

Podejmując się projektowania i aranżacji wnętrz w Szczecinie oraz w innych miejscowościach na terenie województwa zachodniopomorskiego, dbam nie tylko o atrakcyjność i funkcjonalność projektów, ale także – jakość realizacji. Sprawdzeni przeze mnie wykonawcy pracują z wykorzystaniem produktów cenionych marek m.in. Silestone, Technistone, Dekton, Marazzi, Tubądzin, Imola, Porcelanosa, HushLab, Kvadrat DK, BARAŃSKI DRZWI, APRIL, MODULEO, QUICK-STEP, Orac Decor, REHAU, Egger, AQUAAKRYL, PEKA, Blum, Zobal, PAPADECO, Labra, Aqaform, Astro i ZAHO.