Jasne glamour

Akacjowa, Mierzyn

Dom dla rodziny

Projekt wnętrza przestronnego domu w Mierzynie oparte zostało na doborze elementów w jasnej kolorystyce oraz zestawieniu ich na zasadzie kontrastu z ciemnymi dodatkami. W aranżacji pojawiają się także elementy charakterystycznego i bardzo zdobnego stylu glamour.

Obrazek 13
Obrazek 13
Obrazek 13
Obrazek 13
Obrazek 13
Obrazek 13
Obrazek 13
Obrazek 13
Obrazek 13
Obrazek 13

NAPOTKANE WYZWANIA 

Wprowadzenie systemu rekuperacji w istniejący projekt wnętrza.

Dostosowanie zaprojektowanego oświetlenia do systemu rekuperacji

mały metraż łazienki

Marzenie klienta o łazience z prysznicem i wanną wolnostojącą – zbyt mała przestrzeń aby pomieścić wszystkie rozwiązania

Dodatkowe miejsce do przechowywania w sypialni

ZAPROPONOWANE ROZWIĄZANIA

Dostosowanie kanałów wentylacyjnych do oświetlenia wpuszczonego w sufit.

Wprowadziliśmy zmiany w długości oświetlenia w zamówieniu.

Łazienka została powiększona kosztem garderoby w sypialni.  W ten sposób powstała wygodna łazienka i funkcjonalna szafa.

Łazienkę powiększyliśmy o prysznic kosztem jednego z  pokojów.

Zaprojektowałam szafę w zabudowie w sypialni, a także wykorzystałyśmy dodatkową przestrzeń za łóżkiem na dodatkowe półki

Jasne glamour – Dom dla rodziny

Główną inspiracją do projektu wnętrza w domu w Mierzynie, było nadanie mu nowoczesnego stylu z domieszką wpływów glamour.  Zaprojektowanie wspólnych przestrzeni w funkcjonalny sposób, tak aby uwzględniały potrzeby całej rodziny i zwierząt domowych. W projekcie wnętrza skupiłam się na funkcjonowaniu rodziny oraz podesłanych przez inwestorów inspiracjach, umożliwiających dopasowanie stylu projektowanych wnętrz.

Serce domu stanowi salon zintegrowany z kuchnią, w którym główną rolę odgrywa stół z piękną szklaną lampą oraz osadzony w kamiennym otoczeniu kominek. Kuchnia z wyspą jest zarazem miejscem spotkań rodziny przy posiłkach i nawiązuje swoim charakterem do salonu. Jest nowoczesna, funkcjonalna, utrzymana w tonacji bieli i szarości z czarnym wykończeniem detali.

Miejscem szczególnym jest hol,  w którym jest tapicerowane szare siedzisko i lustro, które zaprasza do wnętrza domu.

Moja uwaga była skierowana na rozplanowaniu miejsc relaksu i odpoczynku, takich jak salon czy sypialnia. Te miejsca zyskały łagodną kolorystykę oraz odpowiednio dobrane oświetlenie.

W całym domu zastosowałam rozwiązania oświetleniowe umożliwiające funkcjonowanie rodziny zarówno w trybie dziennym jak i po zmroku.