Mieszkanie singielki

Rydla, Szczecin

Ciepłe beże

Przemiana mieszkania w wieżowcu z wielkie płyty w przytulny apartament była możliwa dzięki otwartości Inwestorki na zmiany nie tylko w zakresie aranżacji, ale również rozmieszczenia ścian. Stylistyka bardzo kobieca czyli modne w tym sezonie odcienie beżu.

NAPOTKANE WYZWANIA

Zamknięta przestrzeń składająca się z kilku małych pomieszczeń.

Bardzo mała toaleta oraz ciasna łazienka.

Brak wystarczającej ilości miejsc do spania na wypadek nocowania gości.

Zbyt ciemne okładziny ścian w stosunku do kubatury pomieszczeń.

Zbyt mała ilość miejsca do przechowywania.

ZAPROPONOWANE ROZWIĄZANIA

Usunięcie ścian działowych oddzielających kuchnię. Dzięki czemu uzyskano wrażenie otwartej przestrzeni.

Połączenie wc oraz łazienki funkcjonujących od tej pory jako jedno pomieszczenie.

Zastosowanie jasnych kolorów na ścianach.

Zaaranżowanie wielu niewielkich mebli wolnostojących oraz pojemnych szaf, które spełniać będą funkcję schowków.

Ciepłe beże – Mieszkanie dla singielki

Generalny remont to zawsze wyzwanie, któremu nie jest łatwo sprostać Inwestorowi. W tym przypadku jesteśmy po to aby pokierować, wspomóc oraz wskazać korzystne rozwiązania. Czasami ogranicza nas budżet, który jest bardzo istotnym czynnikiem z jakim mierzymy się podczas doboru materiałów. W przypadku mieszkań z wielkiej płyty sprawa remontu wydaje się być jeszcze bardziej skomplikowana, ze względu na konstrukcję wykonaną z ciężkich w obróbce prefabrykatów. W mieszkaniu z lat 80 tych takich wyzwań jest naprawdę sporo.

Założeniem projektowym było uzyskanie jak największej możliwej przestrzeni dla codziennego funkcjonowania Inwestorki, ale także stworzenie miejsca dla rodzinnych spotkań przy niedzielnym obiedzie. Jednym z wymogów było także zapewnienie miejsc noclegowych dla ewentualnych gości oraz duża ilość miejsca do przechowywania.

Założenia stylistyczne oparte zostały na stylu modern beige z uwzględnieniem dostępnego budżetu. Jednym z wymogów było pozostawienie posiadanych już krzeseł oraz stołu.